Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Bosna Hersek Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  SARAYBOSNA

  Sabiha Gökcen Havalimanı'nda siz değerli misafirlerimizle buluşyoruz. Bilet ve bagaj işlermlerinden sonra Pegasus Havyolları'nın 16:15 Saraybosna'ya  hareket ediyoruz. 17:10'da Saraybosna’ya varışımızın ardından bizi bekleyen aracımıza geçerek Balkanların belki de en ünlü çarşılarından biri olan Baş Çarşıya hareket ediyoruz. Bizleri 3 ayrı döneme götürecek olan Baş Çarşı şehir turumuzda Osmanlı’ya, Avusturya-Macaristan'a ve Yugoslavya dönemine ait eserleri görme şansını elde edeceğiz. Bas Çarşı'da yürüyerek rehber eşliğinde bu turumuzu gerçekleştirdikten sonra Alija Izzet Begovic'in kabrine ziyaret. Savaş döneminde özellikle Bosna’nın lideri olarak tanınan ve Bosna’nın unutulmayacak lideri olan Aliya İzzet Begovic'in kabri ziyareti sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize varış ve konaklama.
  Tur esnasında gezilecek yerler: Eski Osmanlı Bakırcılar Çarşısı-Avusturya-Macaristan döneminde "Belediye" Yugoslavya döneminde Avrupa’nın en büyük "Kütüphanesi" olarak kullanılan tarihi bina-Meşhur Sarajevo Sebili-Begova Camii, Kurşunlu Medresesi, Basçarşı Camii, Beyaz Tabya, A.Izzet Begovic Kabri-Saat Kulesi-Katolik Baş Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı-Özgürlük Ateşi, 1.Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü-Sinagog-Bezistan. Geceleme otelimizde.

 • 2. Gün
  BLAGAJ MOSTAR

  Sabah kahvaltının ardından Mostar-Poçitel-Blagay turu için hareket ediyoruz. Turumuz rehberimiz belirleyeceği saatte Mostar’a doğru hareket edilecektir. Tur detayı; ilk olarak Mostar yolu üzerinde ikinci dünya savaşında Nazi Ordusu tarafından yıkılan Tito Köprüsünü görüyoruz. Halen daha yıkık bir halde bulunan köprüyü gördükten sonra Mostar yolculuğumuza devam ediyoruz. Mostar şehrine vardığımızda ilk durağımız Savaş Müzesi olacak. Tarihi Mostar köprüsünün yıkılış videosunu izledikten sonra UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alınan Mostar Antik Kenti gezilecek. Yüzyıllarca Osmanlı hakimiyetinde kalan antik şehirdeki hanlar, hamamlar ve camiiler gibi mimari yapılar ziyaret edilecek. 1 saatlik serbest zamanın ardından Blagaj Tekkesine doğru hareket edilecek. Eski bir derviş tekkesi olarak bilinen ve Osmanlı döneminde gelen Türklerin ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen bu yapıyı gezdikten sonra Osmanlı’nın Balkanlarda ulaşmış olduğu son nokta olan Poçitel Köyüne doğru hareket edilecek. Osmanlı Döneminde sınır karakolu olarak da kullanılan bu köye vardıktan sonra köy içinde tarihe yolculuk etmeye başlıyoruz. Poçitel'in en tepe noktalarına çıkıp doyumsuz bir manzara'da Poçitel Köyünü izliyoruz. Eski Osmanlı evleri, kalesi, gözcü kuleleri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Saraybosna'ya doğru hareket ediyoruz. Akşam vakitlerinde otelimize varış ve konaklama.

 • 3. Gün
  TRAVNİK

  Sabah kahvaltının ardından Travnik-Jajce turu için hareket ediyoruz. İlk olarak Jajce'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doyulmaz güzelliklerle süslü Jajce’nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bosna'da bulunan iki şelaleden birisi olan bu doğa harikası Pliva Şelalesini gördükten sonra hemen yanı başında bulunan kafeteryalarda oturup su sesi eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Daha sonra Osmanlı’ya yıllarca başkentlik etmiş olan şehrin eski kalesini geziyoruz. Jajce gezimizi sonlandırıp Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda öncelikle eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında süslenmiş kaleyi ziyaretimizden sonra. Osmanlı’nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camii olan " Sulejmanije" camiisini geziyoruz. Şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andric'in evine uğruyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz. Daha sonra Sarajevo'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde vardığımız otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Bosna Hersek mutfağının en leziz tatlarıyla donanacak sofralarda keyifli bir Boşnak gecesine katılacağız.

 • 4. Gün
  SARAYBOSNA

  Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından otelden çıkışımızı yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Savaş Tüneli-Vrelo Bosna turuna katılabilirler.Turumuz savaş sırasında Saraybosna'yı ayakta tutan Hayat Tüneli diye bilinen savaş tünelini ziyaret ederek başlıyor. Hüzünlü videomuzu izleyip tüneli baştan aşağı geziyoruz. Daha sonra yine bir doğa harikası olan İgman Dağları’nın eteğinde milli park olarak da bilenen Bosna Nehri’nin kaynağının da bulunduğu Vrelo Bosna parkını geziyoruz. İstanbul yolculuğumuz için havaalnına hareket ediyoruz. Havaalanında check-in işlemlerinin ardından Bosna'ya veda ediyor 17:50 İstanbul'a uçuyoruz. 20:35'te İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanına varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul Saraybosna İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 4* oltellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Havalimani vergileri ve servis bedeli
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortasi (1618 sayili Yasa Geregi düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasidir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • PCR Testi
 • Ekstra Turlar
 • Müze ve ören yerleri ( Vrelo bosna, Yaşam tüneli, Travnik Kalesi, Blagaj tekkesi,)
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar