Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Küba Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  1.Gün: HAVANA

  Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 40 dakikalık uçuş ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimiz ardından özel aracımız ile Havana şehir gezisine başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeği ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.

   

 • 2. Gün
  2.Gün: HAVANA

  Kahvaltının ardından Puro Fabrikası gezimize başlıyoruz. Dünyaca ünlü Küba purolarının üretildiği fabrikada puro yapımının başından sonuna  kadar görebileceğiniz bütün alanları keşfediyoruz. Fabrika gezisinden sonra fabrika satış mağazasına uğrayıp isteyenlerin alışveriş yapma imkanı bulacakları bir zaman veriyoruz. Ardından Küba’nın milli değerlerinden olan Küba romunu öğreneceğimiz Havana Club’ın tarihi Rom Müzesine gidiyoruz. Müzede rom ile alakalı tüm tarihsel ve teknik bilgileri alabileceğiniz bir zaman geçiriyoruz.

   

 • 3. Gün
  3.Gün: HAVANA

  Kahvaltının ardından bölgede düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turuna başlıyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassosu olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

 • 4. Gün
  4.Gün: HAVANA

  Kahvaltının ardından Pinar del Rio & Vinales Vadisi gezisi için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Gezimiz devamında vadinin ortasında bulunan Rancho San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz.

 • 5. Gün
  5.Gün: HAVANA-VARADERO-HAVANA

  Sabah kahvaltı sonrası Crusero del Sol & Cayo Blanco Adası gezisi için otelden ayrılıyoruz. Katamaran tipi teknemiz ile Varadero marinasından hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi sizleri bekliyor. Ardından Havana dönüşümüz gerçekleşiyor.

 • 6. Gün
  6.Gün: HAVANA – İSTANBUL

  Kahvaltı ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve dönüş uçuşumuz için Havana Jose Marti Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar