Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Mezopotamya'nın İncileri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu Önü
Tur Hareket Tarihleri:
26 Ağustos

Tur Fiyatları

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  26.08.2022Standart Oda2.250,00 TL3.000,00 TL 2.250,00 TL--Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  1.Gün: Kasimiye Medresesi - Deyrulzafaran Manastırı - Eski Mardin Ulu Camii - Abbarlar - PTT Binası

  Sabah saatlerinde Mardin'e ulaşıyoruz. Kahvaltımızı alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltının ardından Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Sonrasında Deyrulzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. 

  Manastır gezimizden sonra Eski Mardin'e gidiyoruz. Öğle yemeği için restoramınıza geçiyor ve yöresel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Mardin'in dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yürüyüş yapacağız. 

  Yemeğin ardından Ulu Camii'ye geçiyoruz. sonrasında Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçen Ulu Camiyi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alış veriş yapabilirler dileyen misafirlerimise Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk kahvelerini içebilirler. Mardin turumuzu tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 2. Gün
  2.Gün: Göbeklitepe, Harran Evleri, Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan 

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şanlıurfa'ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Dünya'nın bilinen en eski tapınağı olarak nitelendirilen Göbeklitepe'ye varıyoruz.
  Göbeklitepe'yi ziyaret ettkiten sonra İlk İslam Üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece üç bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel kıyafetleri deneyimleyebilirler. Kısa bir çay kahve molasının ardından Öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. 
  Daha sonra Şanlıurfa'da Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz.
  Şanlıurfa turumuzu tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip biraz dinlentikten sonra dileyen siz değerli misafirlerimizle Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde yöresel türküler eşliğinde yemeğimizi alıyoruz. Mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz.  

 • 3. Gün
  3. Gün: Halfeti Tekne Turu - Rum Kale - Gaziantep Mozaik Müzesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten 

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sosnrasında rehberimizin belirlediği saatte hareket ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyoruz. Halfeti'den ayrılıp Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz.Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarşısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma,baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakabilirsiniz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıp Konya'ya doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

Mezopotamya'nın İncileri

Gündüzü seyranlık gecesi gerdanlık Mardin, Tarihin kadim şehri Şanlıurfa, Lezzet başkenti Gaziantep..

 • 26.08.2022
 • 2.250,00 TL

Yorumlar