Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Konya Şehir Turu

HER HAFTA İSTANBUL VE ANKARA ÇIKIŞLI 
YÜKSEK HIZLI TREN İLE MİSTİK KONYA TURU

,

İstanbul’dan Konya’ya YHT Hareket Saatleri  Kalkış 06:55 Varış: 11:50 
Konya’dan İstanbul’a YHT Hareket Saatleri Kalkış 18:25 Varış: 23:20

Ankara’dan Konya’ya YHT Hareket Saatleri Kalkış 08:55 Varış: 10:45
Konya’dan Ankara’ya YHT Hareket Saatleri Kalkış 19:20  Varış: 21:09

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Konya Tren Garı
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  Mevlana Müzesi, Şems-i Tebrizi Türbesi, İnce Minareli Medrese, Alaaddin Tepesi

  Sabah Tren Konya Garında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Bekleyen aracımıza geçerek Konya turumuza başlıyoruz.

  Mevlana Müzesi’ne geçiyoruz. Mevlana Müzesi’ nde Mevlana Celaleddin Rum - i ve diğer Mevlevilerin mezarlarını ziyaret ettikten sonra Huzur - u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal-ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan-ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca matbah-ı şerif adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu tamamlıyoruz. Mevlana Müzesinden sonra Sultan Selim Cami ziyareti yapıyoruz.13. Yüzyıl Konya'sının canlandırıldığı Konya Panorama Müzesi ziyaretmimiz olacak.

  Ardından Hz. Mevlana’ nın hayatında devrim yapmış 13. Yüzyılın en önemli şahsiyetlerinden biri olan Şems–i Tebrizi Türbe ve Camisini ziyaret ediyoruz. Selçuklu taş işçiliğinin nadide örneklerinden olan İnce Minareli Medrese. Rehberimizle birlikte burayı gezdikten sonra Alaaddin Tepesinde bulunan 9 Selçuklu sultanının kabrinin bulunduğu Alaaddin Camiini ziyaret ediyoruz.
  Bir günllük mistik Konya turumuzu tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yemekten sonra her cumartesi Mevlana Kültür Merkezinde icra edilen sema gösterisine gidiyoruz.

  Kahvaltı:Tur ücretine dahil değildir.
  Öğlen Yemeği : Lokmahane Restoranda alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

 • 2. Gün
  Tropikal Kelebekler Bahçesi, Sille, Meram Bağları

  Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Konya Selçuk’ta bulunan iç Anadolu bölgesinin ilk ekolojik sistem üzerine kurulmuş olan Konya Tropikal Kelebekler Bahçesini geziyoruz.Bahçeye girdiğiniz zaman binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu büyüleyici bir atmosfer ile karşılaşacaksınız. Daha sonra tarih boyunca barışın ve hoşgörünün sembolü olan Konya’da Hristiyanlar ve Müslümanlar yüzyıllarca birlikte yaşamış, birlikte çalışarak bozkırın ortasında adeta bir vaha benzeyen Konya’nın merkezine 8 km uzaklıktaki Sille adındaki küçük semti yaratmışlardır.
  Sille’de mutlaka görülmesi gereken bir diğer önemli eser ise Aya Elena Kilisesi’dir. Buradaki Aya Elena Kilisesi, camileri, köprüleri ve tarihi evleri görüyor, Sille Deresi kenarında kurulmuş çay bahçelerinde dinlenme fırsatı buluyoruz. Buradaki kısa soluklanma molamızın ardından, Meram'a Gidiyoruz. Taş köprü Tavus Baba Türbesini (Tuzcu Baba) ve Meram deresi'ni gördükten ve burada çay kenarında kahve için serbest zamanın ardından Tren Garına geçiyor ve misafirlerimiz uğurluyoruz. 

  Kahvaltı: Otelimize alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
  Öğlen Yemeği: Belirlenen restoranımızda  alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Serbest alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Bölge İçi Aracımız ile Transfer
 • 1 Gece Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • YHT Tren Bileti
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Şahsi harcamalar

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar