Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Şehri Beyza Akşehir Turu

 

Belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak Şehri Beyza olarak nam salmış Akşehir gezimiz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Nastrettin Hoca diyarı Akşehire varıyoruz. İlk olarak Nasrettin Hoca Türbesini ve Dünya'nın ortasını ziyaret ediyoruz. 
Rehberimizin anlatımlarından sonra Gülmece Parkı gezimizi yapıyoruz. 

Daha sonra şehir içinde yürüyerek turumuza devam ediyoruz. Tarihi Arasta çarşısı içinden alış veriş yaparak devam ediyoruz. Dileyen misafrlerimiz şehre özgü helva alışverişi yapabilirler. Gezimize Batı Cephesi Karargah Müzesi ile devam ediyoruz. Akşehir Batı Cephesi Karargâhı Müzesi, Millî Kurtuluş Savaşımızda önemli bir yeri olan karargâh binasıdır. Büyük Taarruz’un kararının verildiği Atatürk’ün çalışma odası, kendi orijinal eşyalarıyla döşenmiş, duvardaki panolarda, savaş planları, belgeler ve fotoğraflar sergilenmiştir.

Sonrasında Akşehir Ulu Camii ziyaret ediyoruz.Nasrettin Hoca Etnoğrafya Müzesi ziyaretmiz sonrasında eski Akşehir evlerinin arasından yürüyüş yapıyoruz. 
Nasrettin Hoca Evi'ne gidiyor ve burada hocamızın günlük hayatı ile ilgili bilgiler ediniyoruz. Aynı zamanda balmumu ile yapılmış heykellerle fotoğraf imkanımız oluyor. Daha sonra Akşehir’in önemli tarihi yapılardan biri olan Tarihi Hamamı görüyoruz. Bu noktadan sonra bir başka tarihi yapı Taş Medrese olacak. Sahip Ata Medresesi olarak da bilinen yapı, Mescit, türbe, hankah, imaret ve çeşmeden oluşan bir külliye şeklinde inşa edilmiş olmasına rağmen bugün yalnızca medrese, mescit kısmı ayakta kalmıştır.

Turumuza Nasreddin Hoca ve pek çok Türk - İslam âliminin hocası olan Seyyid Mahmut Hayrani’nin Türbesiile devam edeceğiz. Türbe, Sultan Dağı’nın eteğine ve şimdi yok olan Akşehir Kalesi’nin içine yapılmıştır.  Ankara Meydan Savaşı’ndan sonra, Yıldırım Beyazıt’ın Timur tarafından hapsedildiği yeri de gördükten sonra öğle yemeği için Hıdırlık Tepesi'ne gidiyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra Konya'ya dönüş yapıyoruz. Yaklaşık 19:30 gibi Konya'ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın

Tur Programı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlar İle Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Yemekler
  • Şahsi Harcamalar

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar